Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace - Logo

Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace

Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace - Fotografie ze školy

Navigace: Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace  » 

Zřizovatel
E-podatelna

Pro podání žádostí, zasílání dokumentů a dotazů použijte:

Elektronickou podatelnu

Datová schránka

ID 2p949b3

Telefon

kancelář - 567 570 271

Žákovská knížka
ZŠ T.G.M
Vstup do školního
Základní škola T. G. Masaryka Jihlava - Moodle Office 365
 
Počítadlo přístupů
TOPlist TOPlist

Jak se dělá divadlo

Datum: 14.11.2017

Přidáno: 15.11.2017

Autoři: Hana Wenigová

Jak se dělá divadlo
Dnes si děti vyzkoušely, jaké to je, postavit se na prkna, která znamenají svět.
V divadle se nás ujala paní dramaturgyně. Každé dítě dostalo průvodce po tajemném světě divadla. Od šaten a foyer jsme se přesunuli do hlediště. Stačilo pár schůdků a spolu s herci Richardem Vokůrkou a Vladimírou Vokůrkovou jsme se pohybovali poprvé v životě po jevišti. Postupně jsme objevovali i další prostory nezbytné pro vznik divadelního představení – dílny, sklad kostýmů, vlásenkárnu, krejčovnu,… a poznávali jsme jednotlivé profese, které v divadle pracují.
Před dětmi stál také důležitý úkol – z herců vytvořit své hrdiny! Herce přeměnily v Zombie a Poseroutku. Vybraly jim kostýmy a nalíčily je. Pak přišlo na řadu vymýšlení příběhu – psaní scénáře a rozdělení úloh mezi děti. Některé se staly herci, jiné osvětlovači, choreografy, muzikanty. Nezbytná byla role režiséra a inspicienta.
Všichni aktéři zvládli bravurně zahrát představení, které bylo zároveň generální zkouškou, premiérou i derniérou. Završením byla zasloužená děkovačka!
Po skončení skvělého představení jsme se vrátili k našemu průvodci a shrnuli jsme si některé pojmy. Děti si vysloužily pochvalu od paní dramaturgyně, že byly šikovné a my tleskáme hercům i paní dramaturgyni za podnětné dopoledne, získání nových vědomostí a chuti rozvíjet svou fantazii.
Všichni se moc těšíme, že vymyslíme další postavy a další příběhy, a hlavně, že se zase brzy do Horáckého divadla vrátíme!!!

Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita Základní škola T. G. Masaryka, Jihlava, příspěvková organizace | Aktualita

Nahoru ]

Aktuality

T-Mobile olympijský běh

21.06.2018

2.ročník

Dnes má svátek

Dnes je: 22. 8. 2018
Svátek má / je: Bohuslav
Zítra: Sandra

Svačinky
http://svacinky.lapek.cz
Svačinky
https://www.cerstvasvaca.cz/